GEZE annetab 100 000 eurot UNICEFi projektile Elevandiluurannikul

GEZE jätkab jätkusuutlike ja sotsiaalsete projektide toetamise traditsiooni: selle aasta ukse-, akna- ja turvaspetsialisti jõuluannetus läheb UNICEFi hariduse ja jätkusuutlikkuse projektile Côte d'Ivoire'i Vabariigis. Ettevõte annetab 100 000 eurot Lääne-Aafrika riigis taaskasutatud plastijäätmetest jätkusuutlike ja elamisväärsete koolimajade ehitamiseks. Seega jätkab GEZE oma jõulukampaania traditsiooni, millega edendatakse sotsiaalseid projekte, milles keskendutakse jätkusuutlikkuse kontseptsioonile.

Keskkonnakaitse, haridus ja elamiskõlblikud hooned: GEZE on pühendunud erakordsele koolide ehitamise projektile

Lapsed Sakassous, Elevandiluuranniku keskosas, oma kooli mänguväljakul, mis on valmistatud taaskasutatud plasttellistest.

Lapsed Sakassous, Elevandiluuranniku keskosas, oma kooli mänguväljakul, mis on valmistatud taaskasutatud plasttellistest. © UNICEF/UN0616769/Dejongh

Elevandiluurannikul ei käi koolis 1,6 miljonit last. Nende võimalused hariduse saamiseks on seepärast kehvad. Koole pole kaugeltki piisavalt ja vähesed olemasolevad klassiruumid on sageli täiesti ülerahvastatud, mahutades kuni 100 last klassi kohta. Lisaks on Elevandiluurannikul probleem prügiga ja keskkond on äärmiselt saastatud. Suurem osa plastijäätmetest satub kaitsmata prügilatesse ja saastab sedasi laste ja nende perede keskkonda. Saasteainetega püsivalt kokkupuutuvad inimesed kannatavad tõsiste tervisekahjustuste ja isegi eluohtlike haiguste all. 

Meie kui ettevõtte jaoks on fookuses elamisväärsete ja jätkusuutlike hoonete realiseerimine. Seetõttu sobibki UNICEFi projekt meile nii hästi: keskkonnakaitsest, haridusest ja elamisväärsete hoonete ehitamisest moodustuv kolmnurk sobib suurepäraselt meie ettevõtte põhimõtetega. Imeline projekt, mida me perefirmana täie veendumusega toetame.

Sandra Alber, GEZE Chief Officer Legal & Finance
Plasttellistest kooli ehitamine Elevandiluuranniku lõunaosas asuvas Abidjani eeslinnas Yopougonis.

Plasttellistest kooli ehitamine Elevandiluuranniku lõunaosas asuvas Abidjani eeslinnas Yopougonis. © UNICEF/UNI360067/Diarassouba

UNICEF on Elevandiluurannikul väljatöötanud uuendusliku lahenduse haridus- ja jäätmeprobleemide jaoks. Alates 2018. aastast on organisatsioon ehitanud jätkusuutlikke ja odavaid koolimaju taaskasutatud plastijäätmetest valmistatud tellistest. Tellised on valmistatud kohalikus tehases, mille ehitamist on UNICEF oluliselt toetanud. See võimaldab vältida täiendavaid kulusid ja ressursse telliste importimiseks Elevandiluurannikule. Lisaks on tekkinud plastijäätmete taaskasutusturg, mis võimaldab teenida tulu eelkõige selle piirkonna naistel. Kergesti kokkupandavate plasttellistega saab klassiruumi ehitada vaid mõne päevaga. Taaskasutatud materjalid on odavad ja aitavad kaitsta kliimat: vastasel juhul põletataks suurem osa plastist ära ja sellest tekiksid saasteained, mis on kahjulikud nii kliimale kui ka keskkonnale.