GEZE mugava takistusteta ligipääsu ja kauni disainiga lahendused Läti Rahvusraamatukogus Riias

Kauni Lätimaa pealinna südames peegeldub jõelainetel Rahvusraamatukogu imekauni hoone fassaad. Ettevõtete Gunnar Birkerts Architects ja Gelzis-Smits/Arhetips projekteeritud hoone tõuseb kõrgustesse suursuguselt nagu mägi. Fassaad on kaetud klaasiga ja peegeldab jõevett maapinnale.

Läti Rahvusraamatukogu

Riia Rahvusraamatukogu Lätis

Sellel erakordsel raamaturiiulil on ligikaudu 7000 raamatut 50 keeles üle kogu maailma.

Läti Rahvusraamatukogu majutab raamatuid umbes 55 700 ruutmeetril ja see avati inimestele 2014. aastal pärast 5 aastat kestnud ehitust. Raamatukogule kuulub praegu enam kui 5 miljonit teost, nende hulgas umbes 18 000 käsikirja 14. sajandist kaasaegse kirjanduseni välja. Rahvusraamatukogu on Läti raamatukogude tegevuse teoreetilise uurimistöö ja praktilise analüüsi keskus ning pakub Läti parlamendile raamatukogu- ja infoteenust.

Edu tagavad koostöö ja kvaliteetsed tooted

Slimdrive SL NT sissepääsuuks

Suurtele kahepoolsetele klaasist liugustele on paigaldatud GEZE ukse ülekanne Slimdrive SL NT.

Lätis on GEZE kohalik turustaja Gvido Musperts teinud tihedat koostööd arhitektidega, et pakkuda vajalikke lahendusi, mis tagaksid mugavuse ja takistusteta ligipääsu ning vastaksid ka disaininõuetele.

Suurtele kahepoolsetele klaasist liugustele on paigaldatud GEZE ukse ülekanne Slimdrive SL NT. Tuvastusandurid tagavad, et külaliste lähenedes avanevad uksed automaatselt. Kooskõlas standardiga EN 16005 on ustel loomulikult ka turvaandurid.

„See on avalik hoone, mida kasutavad igas vanuses inimesed,“ ütleb Gvido Musperts. „On väga oluline, et inimesed tunneksid end automaatustest sisse astudes oodatuna ja turvaliselt. GEZE-s tagame, et lahendus vastaks standardist EN 16005 lähtudes alati isikuturvalisuse kõrgeimale tasemele. Kuigi uksedisain peab moodustama terviku hoone avatud ja valgusküllase keskkonnaga, peavad ka ukse ülekannete stabiilsus ja vastupidavus olema parima kvaliteediga. Rahvusraamatukogus kasutatud lahendustes mängivad uksed olulist rolli ja GEZE ülekanded on selles keskkonnas väga töökindlad.“

Hoones on paljudele ustele paigaldatud ka GEZE uksesulgurid. Uksesulgurid on paigaldatud klaasustele, mis viivad koridoridest väiksematesse kontoriruumidesse ja vaiksetesse lugemistubadesse. Hoone päästeteede ühe ja kahe tiivaga ustele on paigaldatud uksesulgurid TS 4000 ja TS 5000 ISM. „GEZE uksesulgurid on Riias populaarsed,“ ütleb Gvido Musperts. „Selles hoones on eriti oluline, et disain oleks just nii kena ja puhas, nagu see on. Kuid GEZE uksesulgurid on turul tuntud kvaliteedi ja funktsionaalsuse poolest, mis tähendab, et GEZE uksesulgureid näeb paljudes meie pealinna hoonetes,“ räägib ta.

Automaatakende turvaline disain

Spindle drive E 250 NT.png

Automaat akna ülekande E 250 NT, ühendatud tule- ja suitsuärastussüsteemiga.

Üks erilisemaid lahendusi on paigaldatud katuseaknale, mida kasutatakse väljapääsuna hooldustöödeks ning suitsu ja tulekahju korral. GEZE paigaldas automaatakna ülekande E 250 NT, mis on ühendatud hoone tule- ja suitsuärastussüsteemiga. Vajaduse korral tagab see katuse hooldustöid tegevatele töötajatele funktsionaalse väljapääsu.

Tegime esimesest päevast alates arhitektidega koostööd ja aitasime leida parimaid lahendusi, mis sobiksid nii hoone disaini kui ka kasutatavusega.

GEZE turustaja Gvido Musperts.

TOOTENIMEKIRI