1998–2003: Põhjamaade haru algus

Tänavu, aastal 2023, tähistab GEZE Scandinavia Põhjamaade haru uhkelt oma 25. aastapäeva. Pidustuste raames võtame oma ajaloo kokku artiklisarjas, mille iga osa hõlmab viieaastast ajaperioodi. Esimeses artiklis läheme tagasi päris algusesse, kust kõik GEZE Scandinavia jaoks alguse sai.

Alustame oma teekonda …

GEZE Rootsi kontor paikneb endiselt Täbys.

GEZE Rootsi kontor paikneb endiselt Täbys.

25 aastat tagasi, kui maailm valmistus uue aastatuhande saabumise tähistamiseks, alustas GEZE Scandinavia haru. Esimene GEZE kontor avati Rootsis ja üsna pea pärast seda järgnesid Norra ja Taani kontorid. Meie asukoht Stockholmi lähedal Täbys, kus pesitseme praegugi, oli 1998. aastal meie esimene tegutsemispaik Põhjamaades.

Põhjamaad on pikalt keskendunud rahvusvahelisele arhitektuurile ja sisekujundusele. Modernse sisekujunduse arenedes hakati selles piirkonnas varakult keskenduma ligipääsetavusele, mugavusele ja integreeritud tootedisainile ning Põhjamaad on tuntud kõrge kvaliteedi nõudmise poolest. Seega on uuendusmeelsed GEZE tooted tänaseni väga hinnas.

GEZE kvaliteedi ja uuendusmeelsete toodete järele on suur nõudlus

TS 5000

GEZE TS 5000 tootesari, mis on selgete joonte ja kontuuridega ning tehniliselt täiuslik.

Slimdrive EMD F - Scandi aastapäevaartikkel

Skandinaavia turgudele täiuslikult sobiv Slimdrive EMD/EMD-F muutis automaatuste ülekannete maailma.

Ammu enne GEZE Scandinavia rajamist 1998. aastal eksporditi Saksa tehasest tooteid, eeskätt kvaliteetseid uksesulgureid, kohalikele klientidele Rootsis, Norras ja Taanis. „Algusest peale oli suur nõudlus meie kvaliteetsete uksesulgurite järele ja just TS 5000 tootesari oma puhaste joonte ja kontuuridega ning tehniliselt täiusliku lahendusega on juba 1980ndatest alates lati kõrgele tõstnud. Skandinaavias eelistatakse nii sise- kui ka välisuste juures juhtrelsiga uksesulgureid,“ ütleb Morten Nielsen, GEZE Scandinavia tegevdirektor.

Viimase 25 aasta jooksul on Skandinaavias kasvanud nõudlus automaatukselahenduste järele, kuna takistusteta ligipääs igat tüüpi hoonetele on selle piirkonna riikide tähelepanu keskpunktis. Peagi pärast uue haru rajamist tutvustas GEZE innovaatilist uut pendelukse ülekannet GEZE Slimdrive EMD/EMD-F. Selle vaikselt töötava ja rekordiliselt madala, vaid 7 cm kõrguse ülekandega, mis tagas suurepärase jõudluse ja võrratu ühenduvuse, pani GEZE pendeluste ülekannetele paika uue standardi. Skandinaavia turgudele täiuslikult sobiv Slimdrive EMD/EMD-F muutis automaatuste ülekannete maailma. Slimdrive EMD/EMD-F-ist sai Skandinaavias peagi eelistatud pendeluste ülekanne.

Saksa perefirma üleilmastumine

19. sajandi lõpus oli ettevõte GEZE GmbH laiendamas oma rahvusvahelist haaret. See eraettevõte oli kuulunud ühele perekonnale põlvkondi ning teadlikkus üleilmsest potentsiaalist ja tulevastest võimalustest kasvas üha enam. Strateegilise harustruktuuriga rajas GEZE Scandinavia teed Põhjamaade turule.

„Täbys tegetsedes muutus GEZE turul kohalikuks ettevõtteks. Sama strateegiat kasutame praegugi – oleme turul kohapeal olemas, klientidele lähedal,“ ütleb Morten. „GEZE müük suurenes jõudsalt ja peagi viidi ellu laienemisplaanid. 2002. aastal rajati Soome haru ja 2003. aastal avati GEZE Norra. Samuti kasvas müük Taani, kui esimesed töötajad, mina nende hulgas, sealse haruga 2003. aastal liitusid,“ jätkab Morten.

GEZE müük suurenes jõudsalt ja peagi viidi ellu laienemisplaanid. 2002. aastal rajati Soome haru ja 2003. aastal avati GEZE Norra. Samuti kasvas müük Taani, kui esimesed töötajad, mina nende hulgas, sealse haruga 2003. aastal liitusid.

Tegevdirektor Morten Nielsen

Suurepärane algus, millele luua

GEZE Scandinavia tegevdirektor Morten Nielsen

Tegevdirektor Morten Nilsen

GEZE Scandinavia esimesest viiest aastast sai alguse suurepärane teekond. Alanud oli sisenemine Põhjamaade turule. Lugege meie järgmisest GEZE Scandinavia aastapäevalugude sarja artiklist, kuidas sujus laienemine, algas tootearendus ja laabus sisenemine uutele turgudele.

Jätkub …