2019–2023: uuenduslikud lahendused, mis aitavad luua jätkusuutlikku tulevikku

GEZE Scandinavia 25. aastapäevale pühendatud sarja viimases artiklis keskendume aastatele 2019–2023 ja heidame pilgu tulevikku. Väikesest kohalikust ettevõttest on kasvanud enam kui 60 töötajaga organisatsioon, mis tegutseb 8 riigis. Uuenduslikud uued tooted Saksamaa peakorterist, kohalik klienditeenindus ja erakordselt asjatundlikud kohalikud töötajad panevad GEZE Scandinavia ainulaadsesse olukorda, kus suudetakse alati toetada turgu kvaliteetseimate, aga ka kohandatud toodetega ehitustööstuse kõige progressiivsemate nõudmiste täitmiseks. 

Skandinaavia haru tasakaalus areng

GEZE lahendused kasvatavad turuosa Soome pealinnas Helsingis.

Soome pealinnas Helsingis nõuavad GEZE lahendused üha suuremat turuosa. .

Viimase viie aasta jooksul on GEZE Scandinavia areng olnud kõikides riikides tasakaalus. Turgude arendamine kolmes Balti riigis kohalike GEZE töötajatega ja tihedas koostöös partneritega on end tõestanud. Lisaks on Soomes  jõudsalt paranenud GEZE positsioon turul ja müügitulemused. Soomes, nagu ka teistes Põhjamaades, on GEZE ukselahendused tõestanud oma väärtust tervishoiusektoris – osaletud on mitmes suures haiglaprojektis.  

Hügieenilised lahendused tervishoiusektorile

Søren Wander Jensen, Country Manager GEZE Danmark

GEZE Taani piirkonnajuht Søren Wander Jensen

Taanis, Norras ja Rootsis on üha suurem nõudlus hügieeniliste avamis- ja sulgemislahenduste järele suurendanud müüki ning tõstnud automaatukselahendused veelgi enam tähelepanu keskpunkti. Puutevabasid lahendusi küsitakse iga päev, iseäranis tervishoiusektoris. „Järjest enam keskendutakse vajalikele hügieenilistele avamislahendustele, mis GEZE jaoks tähendab jätkuvat edu, kuna saame tugineda juba olemasolevale asjatundlikkusele, kvaliteetsetele toodetele ja valdkonnateadmistele,“ räägib GEZE Taani piirkonnajuht Søren Wander Jensen

RigsHospitalet Kopenhagen

Taani pealinna Kopenhaageni südames osales GEZE aktiivselt Rigshospitaleti põhjatiiva ehituses.

Haigla põhjatiib avati 2020. aasta jaanuaris. Haigla laiendus on ligikaudu 55 000 m2 ning loodud toime tulema kõige progressiivsemate ja keerukamate kirurgiliste protseduuridega Taanis. Hoone arhitektuurilised lahendused ja esteetiline külg mängivad suurt rolli patsientidele parima võimaliku keskkonna loomises. „GEZE-l on haiglaprojektidega omajagu kogemusi, nii uute hoonete projekteerimisel, renoveerimisprojektides osalemisel kui ka igapäevase teeninduse pakkumises,“ räägib GEZE Taani teenindusjuht Johnny Winther.

Johnny Winther, GEZE Taani teenindusjuht

GEZE Taani teenindusjuht Johnny Winther

Johnny oli seotud Rigshospitaleti põhjatiiva projektiga ja käis enam kui aasta aega iga päev objektil kohal. „Oleme paigaldanud 33 õhutihedalt suletud automaatset uksesüsteemi ning 140 automaatset uksesüsteemi klaasist ja terasest liugustele. Haigla jaoks oli väga oluline, et kõik uksed oleks aktiveeritavad puutevabalt, ja niisugused lahendused paigaldati nii uutele kui ka olemasolevatele automaatustele. Praegu paigaldatakse haiglasse enam kui 450 GEZE aktiveerimislahendust,“ räägib Johnny.

Hallvard Banken, GEZE piirkondlik esindaja Norras

GEZE Norra piirkonnajuht Hallvard Banken

Ka Norras Oslos eelistati uue erakorralise arstiabi keskuse ehitamisel GEZE ukselahendusi. Keskus avati sel aastal ning iga päev kogevad patsiendid ja tervishoiutöötajad kokku 60 hoonesse paigaldatud mugavaid ja hügieenilisi GEZE ukseajameid. „Ülipädeva GEZE kohaliku tiimi toel oleme loonud kohandatud lahendused ja viibinud õigeaegse paigalduse tagamiseks iga päev kohapeal. Peale selle on meil olnud õnne ja oleme leidnud kohalikud partnerid niisugustes tervishoiuhoonetes vajalike erilahenduste loomiseks. Meil on siiralt hea meel, et saame anda oma panuse Oslo tervishoiuasutuste loomisse,“ räägib GEZE Norra piirkonnajuht Hallvard Banken.

Kontrollitud hoonehalduse automaatlahendused

Skandinaavia haruettevõtte ajaloo jooksul on suur osa müügitööst ja turuarendusest keskendunud ukseautomaatikale. Nõudlus ligipääsetavuse järele, mis võtab arvesse disaini ja kasutajamugavust, räägib automaatlahenduste kasuks. Kuid viimastel aastatel on kasvanud vajadus integreerida automaatuksi hoone automaatikasse, kuna jätkusuutlikkusega seotud küsimused koondavad tähelepanu nutikate hoonete loomisele. 

Automaatne ventilatsioonisüsteem kestlikele hoonetele

Herrstadskolan Järfalla, Rootsi

Herresta kool oli esimene koolimaja, millele anti Rootsi rohelise ehituse nõukogu Sweden Green Building Councili kuldsertifikaat.

2016. aastal ehitatud Herresta kool Rootsis Järfällas oli ehitamise hetkel oma ajast eest. Koolimaja oli esimene, millele anti Rootsi rohelise ehituse nõukogu Sweden Green Building Councili kuldsertifikaat, millega kehtestatakse väga ranged nõudmised energia säästmisele, õhukvaliteedile, akustikale ja keemiliste ainete ohjamisele siseruumides. GEZE pühendunud koostöö hoone ehitaja Skanskaga panustas nende nõudmiste täitmisse ja aitas muu hulgas luua öise loomuliku ventilatsiooni automaatse reguleerimissüsteemi.

Art.5_Reine Ringblom, Project Sales.png

GEZE Rootsi piirkonna müügijuht Reine Ringblom

Loomulik ventilatsioon on vaid üks paljudest funktsioonidest, mida modernsetest hoonetest oodatakse. GEZE-s me teame, et tulevikus pööratakse nutikale ehitusele veelgi enam tähelepanu, ning uste ja akende automaatne reguleerimine aitab parandada hoone keskkonda ja muuta hoone jätkusuutlikumaks,“ räägib GEZE Rootsi piirkonna müügijuht Reine Ringblom. 

Automaatuksed on ühendatud tuleohutussüsteemiga

Kahepoolsed tiibuksed koos automaatse avamisega

Suuri automaatselt avanevaid ja sulguvaid topeltpendeluksi on mugav ja turvaline kasutada, kuna need on ühendatud hoone tuleohutussüsteemiga.

Taanis Ringkøbingis asuvas Naturkrafti looduspargis on väga oluline, et kõik külalised tunneksid end elamusparki külastades oodatuna ja turvaliselt. Elamuspark tõstab esile looduse põnevaid jõude, pakkudes mängulisi tegevusi nii toas kui ka õues. Külalised saavad kogeda, kuidas on omavahel ühendatud loodus, jätkusuutlikkus ja kliima. Sellele on keskendutud ka hoones sees ja ukselahenduste valimisel. GEZE tarnis ja paigaldas suurte sissepääsuuste täislahenduse, tagades optimaalse turvalisuse arvukatele külastajatele, kes iga päev hoonest sisse-välja liiguvad. Tuleohutuse ja päästeteede ühendamine mugava ligipääsuga loob väga võimsa lahenduse. Naturkraft vajab korralikku ventilatsioonisüsteemi ja selle tagamiseks kasutatakse topeltuksi, mis on heaks kiidetud nii õhuvahetuseks kui ka igapäevaseks ventilatsiooniks. Suured sissepääsuuksed on täisautomaatsed ja tagavad täieliku ohutuse. „Näeme üha enam, et uksesüsteeme soovitakse ühendada hoone turva- ja tuleohutussüsteemide ja muu säärasega. Seepärast oleme väga rõõmsad, et meie tiimis on selleks vajalikud oskused olemas,“ ütleb Søren Wander Jensen.

Muudame hooned automaatseks tulevaste põlvede jaoks

Kui heidame pilgu GEZE Scandinavia ja ehitustööstuse tulevikku, siis teame kindlalt, et nõudlus automaatlahenduste järele kasvab edasi, kuna need on üha enam ühendatud hoonete automaatsete juhtimissüsteemide ja nutikate lahendustega. Jätkusuutlikkus sillutab teed valdkonna tulevikule ja meie keskkond, mille tulipunktiks on energia tarbimine, on praegu niisama oluline kui tulevikus.

GEZE-s oleme väga elevil äsja turule tulnud hoone automaatse ühenduvuse juhtimissüsteemi myGEZE Controli tuleviku pärast. Süsteemiga myGEZE Control tutvustame võrgustumise järgmist põlvkonda ning rajame silla hooneautomaatika ja nutilahenduste vahele, et ühendada ühtsesse võrku ukse-, akna- ja turvasüsteemid. MyGEZE Controli ühenduvusplatvormi tutvustati sel aastal BAU messil Münchenis. „Skandinaavia kliendid, kellega messil kohtusime, tundsid meie lahenduste vastu suurt huvi,“ ütleb Reine Ringblom, kes oli messil kohal koos paljude teiste Skandinaavia ja rahvusvaheliste kolleegidega.

Moodultarkvara ja avatud liidestega platvorm pakub kavandajatele ja operaatoritele täiesti uusi hooneautomaatika lahendusi. Juhtimissüsteem on tõhusam, ohutum ja mugavam, kuna hõlmab dünaamilist ukseohutust ja tuletõkkelahendusi ning nutikat suitsu- ja kuumuseärastust. Põnev uus lahendus, mis on kasulik igat tüüpi hoonetes üle terve maailma.

Vaadake ettekannet BAU messilt:

25 aastat Skandinaavia kaart

Praegu tegutseb GEZE Scandinavia 8 riigis

Ootame põnevusega, mida huvitavat toob tulevik myGEZE Controlile ja teistele uuendusmeelsetele GEZE lahendustele, ning täname teid, et jälgisite GEZE Scandinavia 25. aastapäeva ajaloosarja. Loodetavasti olete osa meie maailmast ka järgmise 25 aasta jooksul.