2009–2013: GEZE automaatsete liugustega disainitud sissepääsulahendused muutuvad Põhjamaade hotellides populaarseteks

Skandinaavia aastapäevalugude sarja kolmandas artiklis vaatame tagasi aastatele 2009–2013, kui hotellide sissepääsulahendustes hakati keskenduma takistusteta ligipääsule ning mugavust ja automaatikat ühendavale disainile. Sellel perioodil sai GEZE osa nii mõnestki väga huvitavast projektist ja neist kujunes järgmiseks aastakümneks tugev pinnas paljudele Skandinaavia hotelliprojektidele.

Klaasfassaadi populaarne lahendus

Klaasfassaadidel kasutatakse sageli automaatseid tõmbuksi

Automaatsed liuguksed on populaarne lahendus klaasfassaadidele.

GEZE liuguksesüsteemid on ruumisäästlikud ja vaiksed ukselahendused, mida on ilus vaadata ja mis sobituvad mis tahes stiilis arhitektuuriga. Need süsteemid on juba ammu arhitektide hulgas populaarsed, kuna neid on lihtne disainiga sobitada ja need on täiuslik lahendus klaasfassaadidele. Takistusteta automaatsetes liuguksesüsteemides kasutatakse kvaliteetseimat ülekandetehnoloogiat ja need on väga funktsionaalsed. Tänu sellele on olnud kõiki nõudmisi täites võimalik ellu viia ka kõige keerukamaid lahendusi nii kohalikes kui ka üleilmsetes hotellides. Tänu lihtsale intuitiivsele tööle tagavad automaatsed liuguksed ohutuse ja mugavuse kõikjal, olgu tegemist hotelli sissepääsu, koridori või restoraniga. GEZE automaatuksi saab aktiveerida käsitsi nuppude abil või automaatselt anduritega, mis hõlbustab takistusteta ja mugavat ligipääsu kõigile – lastele, pagasiga reisijatele, ratastoolikasutajatele ja kulleritele.

Hotel Scandic Havet Bodø, Norra

Hotel Scandic Havet, Bodø, Norra

Põhja-Norras Bodøs seab ilmastik ukselahendustele ja nende vastupidavusele ranged nõudmised. Seda oli väga oluline meeles pidada, kui Hotel Scandic Havet umbes kümme aastat tagasi uued ukseülekanded paigaldas. Hotellist avaneb 360-kraadine vaade kaiäärsele alale, tubadest saab imetleda südaöist päikest ja virmalisi ning jälgida merikotkaste suursugust lendu. Kokku 114 automaatust töötavad GEZE toodete toel. Liuguste puhul on populaarseks valikuks mudel GEZE ECdrive.

Automaatsed tõmbuksed integreeruvad sujuvalt sissepääsuala kujundusega.

Automaatsed liuguksed sobituvad täiuslikult sissepääsu disainiga.

ECdrive osutus lemmikuks ka Scandicu elustiilihotelli Downtown Camper värskenduskuuril Rootsis Stockholmi kesklinnas. Vana hotell Hotel Scandic Sergel Plaza ehitati täielikult ümber ja seda laiendati ning nüüd on see väljakul täiesti omaette nähtus ja taasavatud hotellina Downtown Camper by Scandic. Downtown Camperi uste avanedes sisenevad külalised hotelli fuajees avanevasse maailma täis seiklusi, tegevust ja kuuluvustunnet. Hotelli sissepääsu automaatuksed soodustavad külalislahke ja sooja tunde tekkimist ning hotell on takistusteta ligipääsetav kõigile.

ECdrive-ajamid haakuvad sujuvalt arhitekti disainiga.

ECdrive on arhitekti disainiga hõlpsasti integreeritav © Erwin Kamphuis für GEZE GmbH

GEZE ECdrive on vaikne elektromehaaniline automaatne liuguks. Selle lihtne ja stabiilne mooduldisain, hõlpsasti hooldatavad komponendid ja kasutajasõbralik toimimine tähendavad palju aastaid muretut tööd. GEZE enimmüüdud liugukseülekande uue väljalaskega ECdrive T2 tuldi turule 2019. aastal. Ülekannet optimeeriti topeltrullikute, hõlpsa paigalduse ja hooldusvalikutega ning muidugi profiilide veelgi puhtama disainiga. Viimastel aastatel on ECdrive T2 paigaldatud suurele osale hotellide, jaekaubandus- ja näitusehoonete klaasfassaadidest.

PM & Vänner integreerib kumerad lükanduksed tänavapilti.

PM & Vänneri kumerad välisuksed sobituvad täiuslikult tänava üldmuljega.

Ka hotellis PM & Vänner (ehk PM ja Sõbrad) Rootsis Växjös on hoones tähtsal kohal disain. Hotell avati 2014. aastal samanimelise populaarse restorani kõrvale. PM-i hotell pakub einestamiskogemuse, disaini ja luksuse koosluse täislahendust. Hotelli fuajee välisuks toimetati kohale koostöös GEZE kohaliku partneriga. Kaunis klaasuks on kumer ja sulandub kokku linnatänavaga. Hoones sees on paigaldatud GEZE ECdrive mitmele uksele fuajee ja restorani vahel, baari ja ootesaali ning mujalegi. Projekti märksõnad olid jätkusuutlikkus, stiil ja kvaliteet, mis käivad käsikäes GEZE liugustelahendustega.

Ka Islandil hinnatakse kvaliteeti kõrgelt. Luksushotellis The Retreat saab nautida imetabast loodust ja Sinise Laguuni võrratut tervistavat hoolt. Siin on Skandinaavia arhitektuur tõeliselt loodusega ühte sulanud ja iga viimane kui detail on hästi läbi mõeldud, et külalised tunneksid end maalilise maastikuga seotuna. GEZE partner Islandil, ettevõte Járn & Gler hf, tarnis ja paigaldas GEZE automaatlahendused kõikidele The Retreati ustele. Kõik automaatuksed – isegi kõige raskemad, mis kaaluvad kuni 150 kg – on täisintegreeritud ning loovad elegantselt avatud ja suletud ruumi terves hoones. Kõige raskemate uste juures läks käiku mudeli GEZE Powerdrive täispotentsiaal. Disainiga täiuslikult sobituv Powerdrive on vaikne elektromehaaniline liugukseautomaatika, mis on loodud spetsiaalselt suurtele rasketele uksetiibadele. See liigutab vaevata uksetiibu massiga 200 kg, ilma et arhitektid peaksid järeleandmisi tegema.

The Retreatis on kõik uksed ühendatud nutika hoonehaldussüsteemiga ja järgivad tulekahjualarmide reeglistikke, nii et oleme siia paigaldanud mitte üksnes hea disainiga ukseülekanded ja kvaliteetsed uksesulgurid, aga ka uuenduslikud ja paindlikud ukselahendused. Nii mahuka ja keeruka projekti juures ongi oluline just see ja tänu sellele lisab GEZE turule suurt väärtust.

Jón Halldór Davídsson Islandi ettevõttest
Retreatis, Islandi Sinises Laguunis on kõik kujundused hoolikalt kavandatud

Islandi Sinise Laguuni hotelli The Retreat disain on hoolikalt läbi mõeldud.

Kõikides hotellides, olgu tegemist luksushotelli, kohaliku või minihotelliga, on prestiižne ja mugav sissepääs külalistele parimaks tervituseks. Automaatne ligipääs köögile ja muudele aladele lubab töötajatel täita oma tööülesandeid ohutult ja tagab sujuva teeninduse. Ligipääsetavus, ohutus ja hügieen on olulised kasutegurid kõigile, nii külalistele kui ka töötajatele. 2009.–2013. aastate trendid rajasid teed GEZE automaatustelahenduste edule, mis ei ole ka praegu raugenud. Paljudesse suurepärastesse hotellidesse üle terve maailma on paigaldatud GEZE ülekanded. 

Veel praegugi töötavad iga päev paljudes Skandinaavia hotellides ülekanded, mis paigaldati sinna enam kui 10 aastat tagasi. Meie pealinnades on ukselahendused integreeritud vanadesse ajaloolistesse hoonetesse, aga ka uutesse modernsetesse hotellidesse. 

Lugege ka meie järgmist aastapäevalugude sarja artiklit, milles räägime ajaperioodist täis suurepäraseid tervishoiulahendusi. 

Jätkub ...