GEZE tunnustas oma kauaaegset tegevdirektorit: Brigitte Vöster-Alber saab 80-aastaseks

Brigitte Vöster-Alber oli 52 aastat tegevjuht GEZE’is, uste, akende ja ohutustehnika valdkonna juhtivas ettevõttes. Ta juhtis pereettevõtte käekäiku viienda põlvkonnana ja viis selle oma visionäärse juhtimise ja väsimatu pühendumuse abil praegusesse suurusesse. Proua Vöster-Alber on GEZE järelevalvenõukogu liige alates 2021. aastast. Brigitte Vöster-Alber tähistas 23. märtsil oma 80. sünnipäeva.

Kui Brigitte Vöster-Alber 1968. aastal oma vanaisalt Reinhold Vösterilt pereettevõtte üle võttis, oli ta noore naisena suur erand Saksamaa tegevjuhtide ja ettevõtete juhtkondade seas. Nelja lapse emana ja aktiivse ettevõtjana on ta selleks jäänud pikaks ajaks. Brigitte Vöster-Alber räägib oma elust pereettevõtjana selle sõna mõlemas tähenduses: „Ma teadsin, mida tähendab, kui mulle antakse üle pereettevõtte ainuisikuline juhtimine. Ma pidin leidma oma koha ja ennast kehtestama meeste valdkonnas. Iga aasta oli iseenesest põnev, ja iga aasta lõpus arvasin, et see oli kõige põnevam. Isegi GEZE järelevalvenõukogu liikmena on minu jaoks vähe muutunud.“

Ma teadsin, mida tähendab, kui mulle antakse üle pereettevõtte ainuisikuline juhtimine. Ma pidin leidma oma koha ja ennast kehtestama meeste valdkonnas. Iga aasta oli iseenesest põnev, ja iga aasta lõpus arvasin, et see oli kõige põnevam. Isegi GEZE järelevalvenõukogu liikmena on minu jaoks vähe muutunud.

Brigitte Vöster-Alber, GEZE GmbH järelevalvenõukogu liige
GFS juuni 2022

Brigitte Vöster-Alber tähistas 23. märtsil oma 80. sünnipäeva. © Sebastian Berger / GEZE GmbH

Enam kui 50 aasta jooksul, mil ta on vastutanud pereettevõtte eest, on proua Vöster-Alber arendanud GEZE'i riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil edukaks ettevõtteks. Tema abikaasa Hermann Alber töötas ettevõtte tehnilises valdkonnas, kuid osales ka ettevõtte juhtimises. Selle aja jooksul on ettevõte arenenud käsitsi avatavate uste ja akende tootjast võrku ühendatud hoonesüsteemide pakkujaks. 37 tütarettevõtet, üle 3000 töötaja üle maailma ja lugematud autasud, nagu Baden-Württembergi liidumaa teenetemärk ja Saksamaa Liitvabariigi teenetemärk ning kandmine Handelsblatt Hall of Fame'isse, räägivad enda eest.

Brigitte Vöster-Alber lahkus ettevõtte juhtimisest vaid kolm aastat tagasi ja andis ohjad üle järgmisele põlvkonnale. Järelevalvenõukogu liikmena jätkab ta ettevõtte toetamist strateegilise nõustajana. "Ma püüan alati väga palju mõelda tulevikku suunatud perspektiivis. Kogemus on aare, kuid see võib mõne otsuse tegemisel olla takistuseks. Ma püüan mitte liigselt minevikku vaadata,“ ütleb Vöster-Alber ja elabki nii.

Ma püüan alati väga palju mõelda tulevikku suunatud perspektiivis. Kogemus on aare, kuid see võib mõne otsuse tegemisel olla takistuseks. Ma püüan mitte liigselt minevikku vaadata.

Brigitte Vöster-Alber, GEZE GmbH järelevalvenõukogu liige