Südameasi: GEZE annetab UNICEF-i hädaabile 100 000 eurot

GEZE-l on ettevõttena pikaajaline jätkusuutliku sotsiaalse kaasatuse traditsioon – seda eriti jõulude ajal. Stuttgarti lähedal Leonbergis asuv perefirma annetab sel aastal 100 000 eurot UNICEF-i hädaabile. Sel viisil aidatakse lapsi rahaliselt kogu maailmas.

Tänavuse annetuse keskmes on lapsed

131123_Weihnachten_Malwettbewerb_Elisabeth Bejzel.jpg

GEZE-l on jõulude ajal pikaajaline sotsiaalse kaasatuse traditsioon, mille motoks on „Kingituste asemel annetused“. © GEZE GmbH

„Elame rahutul ajastul, kui arvestada paljusid kriisikoldeid kogu maailmas. Paljud inimesed kannatavad iga päev sõja, loodusõnnetuste või nälja tagajärjel. Raske on otsustada, kuidas kõige paremini aidata,“ ütleb Sandra Alber, GEZE õigus- ja finantsjuht. Eriti jõulude ajal, mis on hingesoojuse, perekonna ja inimestevahelise ühtekuuluvuse aeg, soovib GEZE keskenduda kõige väiksematele: „Lapsed üle kogu maailma peaksid saama kasvada rahus ja vabaduses ning elada elamisväärset elu ilma hirmuta. Aidata neid, kellel ei ole selliseid elamisväärseid tingimusi, on meile väga südamelähedane,“ ütleb Alber.

Lapsed kogu maailmas peaksid saama kasvada rahus ja vabalt ning elada elamisväärsetes tingimustes ilma hirmuta. Aidata neid, kellel ei ole selliseid elamisväärseid tingimusi, on meile väga südamelähedane.

Sandra Alber, GEZE õigus- ja finantsjuht

Kiire ja ulatuslik humanitaarabi

UNICEF 2023

GEZE annetab jõulude tähistamiseks 100 000 eurot UNICEF-i hädaabiks abivajavatele lastele. © UNICEF/UNI418632/Bidel

Kuna kogu maailmas on miljoneid lapsi, kes vajavad abi, otsustas GEZE sel aastal teha jõuluannetuse, mis ei ole seotud konkreetse projektiga ning mille seekordseks motoks on „Kingituste asemel annetused“. Vastutasuks loobub ettevõte klientidele mõeldud jõulukingitustest. „Selleks, et meie annetus jõuaks just sinna, kus seda kõige kiiremini ja hädalisemalt vajatakse, läheb raha UNICEF-i hädaabiprogrammi. UNICEF-i hädaabi pakub kiiret ja igakülgset humanitaarabi ägedates kriisi- ja katastroofipiirkondades kogu maailmas.“ ütleb Sandra Alber. „Nii saab abiorganisatsioon summat ise hallata ja kasutada raha nende aitamiseks, kes seda kõige rohkem vajavad.“

UNICEF 2023

UNICEF-i hädaabi pakub kiiret ja igakülgset humanitaarabi ägedates kriisi- ja katastroofipiirkondades kogu maailmas. © UNICEF/UNI437348/Hazori

UNICEF saab selle rahaga tegelikkuses palju saavutada. Näiteks saab abiorganisatsioon 100 000 euro eest anda üle 1800 hügieenikomplekti, mis sisaldavad veepuhastustablette ja hügieenitarbeid, et kaitsta haiguste eest, varustada üle 2000 raske alatoitumusega last kuue nädala jooksul väga tõhusa maapähklipastaga või hankida õppematerjale ja mänguasju, et võimaldada 8000 lapsel juurdepääs õppimisele ja mängimisele.

Raha läheb UNICEF-i hädaabiprogrammile, tagamaks meie annetuste jõudmist täpselt sinna, kus neid kõige kiiremini vajatakse, ilma igasuguste tõrgete ja komplikatsioonideta. UNICEF-i hädaabi pakub kiiret ja igakülgset humanitaarabi ägedates kriisi- ja katastroofipiirkondades kogu maailmas.

Sandra Alber, GEZE õigus- ja finantsjuht