Värske õhk koolides suurendab heaolu ja õppimist.

Paljudes koolides ventileeritakse ruume ainult siis, kui ilm on hea või õhukvaliteet on märgatavalt halb. See on tihti ebapiisav. Vajadustel põhinev värske õhu varu võib õppimisvõimet suurendada vähemalt 15%. Loomulik ventilatsioon vähendab ka koolides hooajaliste haiguste levikut. GEZE loomuliku ventilatsiooni tooted ja lahendused aitavad parandada siseõhu kvaliteeti, mis toetab heaolu, tervist ja õppimist.

Hea õhu hingamine täieliku soorituse ja keskendumise tagamiseks

Enamasti märkame halba õhukvaliteeti, kui on liiga hilja. Efektiivsus ja keskendumisvõime vähenevad ja inimesed muutuvad uniseks või saavad peavalu liigse CO2-sisalduse tõttu, mida põhjustab inimeste hingamine. Seda situatsiooni halvendavad saasteained, mis võivad lenduda mööblilt või vaipadelt. Hooajalisi haigusi saab minimeerida ka piisava ventilatsiooniga. Tavaliselt on ventilatsioon ebapiisav.

Parandage õhu värskust loomuliku ventilatsiooni lahendusega.

Kuigi inimesed reageerivad hästi termaalsetele, akustilistele ja visuaalsetele stiimulitele, ei tunneta nad õhukvaliteedi. Inimesed hindavad tavaliselt siseõhu kvaliteeti halva lõhna mõjul, aga harjuvad nende lõhnadega, mida kauemaks nad sinna ruumi jäävad, ega märka õhukvaliteedi halvenemist. Loomulik ventilatsioon ja sisekliima regulatsioon on hea õhukvaliteedi tagamiseks olulised, eriti kontorihoonetes, koolides ja haiglates. Lisaks loomulikule ventilatsioonile nõuab automaatsete aknaajamite kasutamine ventilatsiooni kontrollimiseks vähem energiat kui enamik mehhaanilisi ventilatsioonisüsteeme. 

Olemasolevates ehitistes on võimalik ventilatsiooni parandada

Olemasolevas koolis saab sisekliimat parandada, lisades manuaalse või automaatse ventilatsiooni. Neid saab olemasolevates ehitistes uuendada. Lahenduse saab teha eritellimusel vastavalt klassiruumi vajadustele. Keskne haldussüsteem pole vajalik ja iga õpetaja saab otsustada, kui klassi on vaja ventileerida.

Kui eelarve on piiratud, on võimalik manuaalne ventilatsioon.

Manuaalse ventilatsiooniga klassiruumi näide.

Manuaalse ventilatsiooniga klassiruumi näide.

Piiratud eelarve korral võib manuaalne ventilatsioon olla parim variant. GEZE pakub OL 90 N ajamit, mis on pinnale paigaldatav õhuke katuseakna avaja. Katuseakna avaja on täiuslik lahendus suurematele ruumidele, nagu auditooriumid või gümnaasiumid, kus vajatakse regulaarset ventilatsiooni õhu puhtuse säilitamiseks, olenemata inimeste teadlikkusest.

Automaatne aknaavaja, kui tahate asja lihtsana hoida.

Automaatse ventilatsiooniga klassiruumi näide.

Automaatse ventilatsiooniga klassiruumi näide.

Slimchain on väike ja diskreetne kettülekanne akna avamise ning sulgemise automatiseerimiseks.

Slimchain on väike ja diskreetne kettülekanne akna avamise ning sulgemise automatiseerimiseks. © GEZE GmbH

GEZE aknaajamiga saab ühendada ühe või enam klassi- ja auditooriumiakent kontrollitud avamis- ja sulgemistsükliga. Olgu ajaliselt määratud või manuaalselt õpetaja või muude töötajate poolt aktiveeritud, muutub ventilatsioon kõigi koolisolijate heaolu tagamiseks tavapäraseks. Seda saab kombineerida CO2-meetriga, et anda õpetajatele vajalikku infot, kui klassiruum vajab ventileerimist. Lisada saab ainult õpetajale mõeldud võtme, et tagada automaatsete akende õige kasutus.

Kui soovite suuremat kontrolli, on võimalik seade integreerida kogu kooli.

Samuti saab GEZE aknaajamid integreerida ehituse haldussüsteemi. Sellisel viisil on võimalik kõiki kooli klassiruume kontrollida ja ajastada. Kui tahate kõiki klassiruume hommikul enne õpilaste tulekut või lõuna ajal tuulutada, on seda võimalik kergelt kontrollida. Keskses kontrollruumis saab distantsilt aknaid avada ja sulgeda või eelnevalt aeg määrata.

GEZE süsteemilahendused

Olenemata kooli suurusest või hoonest saab GEZE ajameid kergesti rakendada. Väikese pingutusega võib ehitisest saada järjest meeldivam koht. GEZE eksperdid aitavad alati meeleldi vajaliku tehnilise toega, et leida teie hoone jaoks parim lahendus.